Neděle, 21 dubna

Proč?

PROČ létají na radnici Prahy 22 trestní oznámení? Naneštěstí se ukazuje, že pod pláštíkem bohulibých plánů bývalé vedení radnice přihrávalo „malé domů“ spřáteleným firmám a lidem. V případu domu s pečovatelskou službou Betlímek šlo o dva miliony, v případě kulturní akce CU KŘIK a slepičího kurníku „jen“ o 50 tisíc. Čeština pro to má hezké klasické slovo „přikrádání“. Jde ale o naše peníze a my se musíme ptát, PROČ se s nimi nakládá tak nehospodárně.


PROČ bude mimořádně drahý projekt mateřské školy v podzemí zřejmě nahrazen klasickou školkou? Zkrátka proto, že to vyhoví dětem, jejich rodičům i občanům dotčených Bytovek. A nové vedení radnice si zřejmě uvědomilo, že už je zcela neudržitelná dosavadní politika „architektonických skvostů“ za neuvěřitelné peníze, které měly z veřejných prostředků postavit věčný pomník předcházejícímu starostovi Zelenkovi. PROČ? Na radnici se zjevně vrátila soudnost a odhodlání postupně vymést předražené kostlivce ze skříní minulých radních a začít řídit městskou část podle normálních pravidel. Jsme pyšní na to, že i naše noviny přes odpor bývalého vedení radnice ke změně způsobu řízení obce trochu přispěly.


Dobrá, snad se hospodaření městské části konečně vrací ke službě občanům, a ne k uspokojování ambicí úzkého klubu vyvolených radních. Důkazem je jak zmíněný projekt nové školky místo podzemního bunkru V Bytovkách, tak po pěti letech dokončený projekt domu s pečovatelskou službou Betlímek. Doufejme, že teď už nikoho nenapadne si na takových projektech trochu „přikrást“.

-red-