Středa, 29 května

Co se chystá pro Prahu 22 v příštím roce?

Do dalších komunálních voleb zbývá necelých deset měsíců, to ale rozhodně neznamená, že by nové vedení radnice městské části mělo zahálet. Jaké plány mají na radnici pro letošní rok, co se chystá pro Prahu 22?

Ptáme se: starosty městské části Praha 22 Tomáše Kaněry (ANO):

„Letošní rok nebude pro žádnou radnici jednoduchý. Zvyšující se náklady na energie, na materiál, stavební práce, v podstatě na všechno; do toho ještě epidemická omezení. To vše bude testem životaschopnosti vedení většiny městských částí.

Pro krize ale platí, že je třeba se jimi proinvestovat, a o to se budeme snažit i my. Pevně věřím, že se nám letos podaří především dokončit stavbu polyfunkčního domu v Pitkovicích. V jeho rámci vzniknou tolik potřebné další čtyři třídy mateřské školy, na které se místní mladé rodiny už těší, velký sál pro spolkovou činnost a rozsáhlý sportovní areál za domem, který bude sloužit celým Pitkovicím.

Naše městská část je plná mladých rodin, které nutně potřebují umístění pro nejmenší děti. To se týká i Uhříněvse, kde se dlouhodobě mluví o nové MŠ V Bytovkách. Tady je ale situace o hodně složitější. Naplánovaný je tu totiž megalomanský podzemní projekt za čtvrt miliardy, který není ve prospěch ani dětí, ani rodičů, ani obyvatel v okolí. Nikomu se to nelíbí, dělají si z toho legraci, že to bude nejhlubší školka ve střední Evropě, dopravně je to zdroj problémů. To, co zde všichni potřebují, je normální konvenční školka se čtyřmi třídami, jaká do tohoto území patří. A to je také plán, který jsme začali v tomto roce prosazovat, věřím, že ho začneme i realizovat.

Držme si palce, ať se nám letos podaří postavit nejenom školky, ale třeba i obnovit skatepark, který přede dvěma lety vyhořel.

Starosta Prahy 22 Tomáš Kaněra