Neděle, 16 června

Revitalizace Uhříněvsi: Proč takový překotný spěch?

Vážená redakce Uhříněveských občanských novin,
mohu Vás poprosit, abyste se věnovali tématu další revitalizace v Uhříněvsi – revitalizaci náměstí Protifašistických bojovníků?
Bydlím kousek od náměstí Protifašistických bojovníků a žiji nyní trochu v obavách. Odbor dopravy MČ P22 mi v posledních měsících dvakrát písemně potvrdil, že po náměstí Bří Jandusů bude revitalizováno také toto druhé náměstí. Revitalizace také Protifašistických bojovníků je prý pro úřad jasná a neoddiskutovatelná věc a uskuteční se cca za 12–14 měsíců.
Osobně se mi nelíbí, že se s tím tak šíleně spěchá. Byl bych nejraději, kdyby se s další revitalizací počkalo, až budou vyhodnoceny výsledky provozu obnoveného náměstí Jandusů, až bude jasné, jak to dopadlo. Tedy na co se v projektu třeba zapomnělo, co nefunguje, a co je naopak dobré. Tak aby revitalizace dalšího náměstí dopadla co nejlépe.
Profesionálové tomu říkají Lessons learned, tedy ponaučení z praxe řízení projektu. Kdo kdy něco podobného dělal, jistě ví, že na papíře je vše ok, zatímco praxe může být potom jiná…
Obávám se, že tlak a spěch jsou způsobeny také tím, že naše relativně „malá“ městská část si platí městského architekta, a ten, aby se „nenudil“, chce vytvářet desítky milionových projektů, což je pochopitelné z jeho pohledu, ale jistě není nejlepší pro naši Uhříněves.
Dovoluji si upozornit, že tato akce je naplánována v podobném časovém rámci jako revitalizace našeho nádraží.
Můj osobní dojem je, že zatímco stavby mateřských škol (dříve jsem bydlel v ulici V Bytovkách) jsou problémové, tak se prostě vedení radnice rozhodlo investovat miliony do staveb a projektů, které nejdou zablokovat veřejností. Mám přinejmenším ten pocit, neboť u přestavby náměstí jsou námitky veřejnosti ignorovány s odkazem na veřejné „blaho“…
M. Štěpán
P. S.: Domnívám se, že by MČ P22 měla mít svůj seznam priorit a že revitalizace náměstí Protifašistických bojovníků by měla mít mnohem menší prioritu než například nová mateřská škola nebo škola Romance. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *