Středa, 24 července

Jak dál s okruhem…

Začátkem srpna rozvířila vody nejen naších obcí kauza „dobytek“. Starosta Vojtěch Zelenka tak nazval místopředsedu vlády Karla Havlíčka kvůli tweetu o „zlomení“ Uhříněvsi v komplikovaném povolovacím procesu Pražského okruhu. Silná slova a urážky svědčí o osobnosti jejich autora, ale kvůli nim zapadá to nejdůležitější: Kdy už se občané Uhříněvsi, Pitkovic a Hájku zbaví nepřetržitého proudu aut a spojka mezi dálnicemi konečně vznikne?

Co je v procesu výstavby nového?

Ptáme se: Karla Havlíčka, místopředsedy vlády, ministra dopravy a ministra průmyslu a obchodu

Mým osobním zájmem je, aby se lidem v Uhříněvsi a okolí dopravně ulehčilo. Z kauzy „lámání“ se musíme poučit. Musíme změnit zákon tak, aby o důležitých liniových stavbách nerozhodovaly stavební úřady obcí, které s tím nemají a logicky ani nemohou mít dostatek zkušeností, a navíc k tomu nemají ani dost úředníků, kteří musí souběžně vyřizovat
i běžnou agendu. Víme, že pokud chceme pohnout s Pražským okruhem, a nejen s ním, takhle to dál nejde. 

Z naší strany byly alespoň zahájeny průzkumy potřebné k samotné stavbě, jako je archeologický zjišťovací výzkum či znalecké posudky k pyrotechnickým rizikům. Zpracovává se též aktualizace akustického posouzení. Apelujeme na co nejrychlejší postup.
A člověk se pak neubrání emocím, když se podaří udělat další krok směrem k cíli, který máme s Uhříněvsí společný: Výstavbu pražského okruhu mezi Běchovicemi a dálnicí D1. O tom jsem nikdy nepochyboval, a pokud jsem byl špatně pochopen, pak mne to mrzí.
 

Náš komentář: Pro nás vyjádření ministra znamená, že musíme všemi občanskými prostředky tlačit na poslance, aby zákony, které nesmyslně brání vyřešení dopravy v obcích, co nejdříve změnili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *