Neděle, 16 června

ZŠ Romance

Vydání územního rozhodnutí tehdy starosta Vojtěch Zelenka napřed zhruba dva měsíce osobně blokoval. Pak bylo územní rozhodnutí ke stavbě nové školy dle zákona konečně vydáno, ale starosta se rozhodl, že jde o projekt špatný a tak je ho třeba „redesignovat“. Stavba byla na neuvěřitelné dva roky zastavena a teprve před pár týdny byl obcí vybrán jako náhradou za vlastní rozvrácený odbor rea­lizace staveb „koordinátor“ (nikoli projektant), který za zhruba 7 milionů korun přípravu základní školy Romance zahájí znovu od píky.

Nikoliv „redesign“, prostě vše, co bylo dosud provedeno, skončí ve stoupě. Zdržení o mnoho let a navýšení rozpočtu do nereali­zovatelných cifer pana starostu Zelenku zjevně absolutně netrápí. Ani to, že o tak zásadním kroku, jakým je zlikvidování projektu s platným územním rozhodnutím, rozhodl tak nějak sám bez širší diskuse třeba na školské komisi a bez vědomí zastupitelů.

A z čeho už úplně běhá mráz po zádech, je hlavně to, že stavbu si pan starosta hrdě investorsky nechal převést z hlavního města Prahy na naši městskou část. Až nyní se dozvídáme o navrhovaném navýšeném rozpočtu cca 650 milionů Kč bez vybavení, který nutně povede k zadlužení naší MČ, a to v obřích rozměrech, pokud se nepodaří Zelenku zastavit a dohodnout hlavně s hl. m. Prahou přijatelné řešení.

Stojí také ostatní plánované školské projekty. Kromě zmíněné základní školy Romance namátkou jmenujme podzemní mateř­skou školku V Bytovkách, podle nás opět předražený projekt nebo spíš pomník nekritického starosty, multifunkční dům mateřské školy Pitkovice, nebo zmařenou stavbu tělocvičny – víceúčelové sportovní haly základní školy Bratří Jandusů.

Celkem jde o neuvěřitelnou skoro 1 miliardu korun plánovaných školních investic, které jsou buď zlikvidovány nebo zůstaly zcela na vodě. Peníze, o které přichází nejen Městská část Prahy 22, ale především děti a rodiče v celém našem správním obvodu. Není vyloučeno, že děti z Uhříněvsi, Pitkovic a Hájku budou muset poprvé v historii těchto obcí dojíždět do mateřských a základních škol kamsi úplně mimo….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *