Středa, 24 července

Mongolské jurty U Obory, aneb parodie na mateřskou školu

Radnice Prahy 22 má nové řešení nedostatku míst pro předškoláky – mongolské jurty u ZŠ U Obory. Bohužel asi až za rok.

Jen málokdo pochybuje, že je lesní školka s jurtami kočovníků zoufalým řešením, jak zajistit předškolákům aspoň nějaký útulek při neschopnosti radnice postavit regulérní stavbu. Jenže ani tato chabá náhrada zřejmě nevznikne. Náš starosta Vojtěch Zelenka sice slíbil na školské komisi, že od září budou U Obory v provozu dvě třídy lesní školky, ale až pak mu kolegové vysvětlili, že to nejspíš nepůjde. Starosta totiž jako téměř vždy zaspal a nezajistil kromě povolovacího procesu ani zápis do příslušného rejstříku, aby na školku přispíval stát. A teď už je na povolení v září pozdě, školku by musela plně financovat obec nebo sami rodiče.

Stejně zmatečně se starosta pokoušel zařadit do návrhu rozpočtu na rok 2021 položku „zřízení lesní školky“. I zde ho jeho kolegové – tentokrát na finančním výboru – museli upozornit, že plánované milionové výdaje by v rozpočtu měly být označeny pouze jako „lesní školka“. Vydávat obecní miliony bez jasného časového určení prostě nelze.
Každopádně, místo reálné školky nakoupíme a postavíme zřejmě za milióny mongolské jurty, bez toalet a umýváren. Pokud jejich provoz povolí hygiena, ti nejstatečnější rodiče tam své děti letos zřejmě povedou za vlastní peníze. Ale co, jurty budou jistě krásné
a na státní příspěvek si do příštího roku prostě počkáme.

Nepřipadá vám, že Mongolsko leží blíže, než vidíme na mapách?

Pavel Janů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *