Neděle, 16 června

Napsali jste nám

Vážená redakce,

poslední číslo vašich občanských novin mě dost nadzdvihlo. Píšete o školce V Bytovkách a jak by šla udělat jen malá budova vedle současného DOMU UM. Každý trochu soudný člověk ví, že ke školce patří zahrada s hřištěm. Pokud se od roku 2007, kdy jsem ve školství končil, nic nezměnilo, tak podle vyhlášky připadá na jedno dítě ve školce 30 metrů čtverečních nezastavěné plochy, 4 metry na dětské hřiště, celý pozemek MUSÍ být oplocený. Proto je naprosto nereálné, že by bývalý starosta pan Turnovský vyšvihl malou budovu a obyvatelům bytovek zůstal nedotčený vnitroblok. Nechápu, proč tuto skutečnost neuvádíte, stačí si přečíst vyhlášku 410.

…. …. Počkám si na třetí číslo, a pokud bude opět jen v duchu anonymní politické kritiky bez ohledu na skutečnost, hodím jej a všechny další, které přijdou, do koše. Nevím, zda můj názor otisknete, ale pokud opravdu stojíte o to, aby vaše noviny patřily občanům a nebojíte se konstruktivní kritiky jak píšete, tak ano. 

S pozdravem
Mgr. Vojtěch Bradáč

Vážený pane Bradáči,
již při nákupu pozemku vnitrobloku bylo deklarováno, že jeho část bude sloužit jako oplocená zahrada MŠ. Vyhláška č. 410/2005 Sb. stále platí a jak píšete, venkovní plocha nezastavěného pozemku musí činit nejméně 4m2
na 1 dítě. Pro 6třídní MŠ s celkovou kapacitou 144 děti je zapotřebí min. cca 600 m2 oploceného pozemku. Rozloha travnaté části vnitrobloku činí cca 2500 m2. Při troše dobré vůle nepovažujeme oplocení 1/4 vnitrobloku
za konfliktní počin. Zbylá část včetně vegetace může nadále zůstat nedotčena pro veřejnost. V tomto duchu byly také otištěny články v UON. Pro zahradu a hřiště mohou sloužit i pozemky za domem UM. 

Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *