Středa, 24 července

Není hurá jako hurá

Zeptali jsme se osoby velmi povolané, zastupitelky Prahy 22 a zástupkyně ředitele Základní školy nám. Bří Jandusů Mgr. Jit­ky Rothové:

Píše se 10. březen 2021 a školou se nese hlasité hurá, žáci se totiž dozvěděli nevídanou novinu – uzavírají se školy. V tento okamžik nikdo netuší, že to rozhodně není naposled…
Radostné hurá slýcháme ve škole i dnes, ale důvod tohoto zvolání je zcela jiný. Radujeme se z každé společně prožité chvíle ve škole, potkáváme se tváří v tvář, smějeme se spolu, vyprávíme si, někdy i trochu zlobíme, maličko křičíme, ale užíváme si to.
Úplně v klidu a v pohodě probíhá testování, musím říct, že pro děti je to zajímavé zpestření, možná i zábava. Obavy některých dospěláků se ukázaly jako liché a naprosto zbytečné.
T. Jefferson kdysi prohlásil: ‚Až dosáhneš na konec provazu, udělej uzel a pořádně se drž,‘ a my společně vážeme uzly a držíme se. Jen se tiše bojíme, aby se neobjevil někdo, kdo nám ty uzly rozváže, a my spadneme do našich pokojíčků a budeme se zase dívat do počítače…
Přeji všem pevné zdraví, klid, pohodu, úsměv ve tváři, dělejme společně uzly a držme se, ať nespadneme.“