Neděle, 16 června

PŘEVZÍT ODPOVĚDNOST, NEBO ODEJÍT

Za hranou dobrého vkusu i novinářské etiky napsala místostarostka Kateřina Erbsová svůj velice osobní úvodník do květnového vydání Uhříněveského Zpravodaje, ve kterém informuje občany o odvolání starosty.

Místo, aby bez vytáček přiznala, že se vládnoucí koalice rozpadla, pokusila se za pomoci celé řady nepravdivých výroků i argumentačních faulů zasít do našeho veřejného prostoru zmatek, a tím zakrýt pravý stav věcí, tedy chaos a bezradnost panující na radnici.

Nikdo nezpochybňuje právo vydavatele vyjádřit se v editorialu k aktuálním tématům, ovšem radní by si neměl plést „otvírák“ se svým FB profilem, neboť časopis je vydáván za peníze celé komunity. Nefňukat, chovat se státnicky. Lidi nerozdělovat, nýbrž stmelovat.

Přesto voliči nalezli mezi plačtivými řádky pár zásadních sdělení: K. Erbsová odmítá převzít zodpovědnost za vedení obce v zapeklité situaci, ač v „komunálkách“ kandidovala na starostku. Cítí se znechucena správou věcí veřejných, což jí bere energii a chuť do práce. Nebylo by čestné vůči občanům v takovém případě odejít?

Přijme Kateřina Erbsová odpovědnost za své politické selhání, nebo se bude držet konšelské stoličky až do hořkého konce?

Tomáš Mašinda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *