Středa, 29 května

PROČ?

PROČ se daří v Základní škole Bratří Jandusů překonávat izolaci žáků při distanční výuce? Hovořili jsme se zástupkyní ředitele Jitkou Rothovou, která využila stařičký postup Jana Amose Komenského. Rádi bychom o podobných pozitivních tématech psali především také nadále, ale musíme mít na paměti i základní potřeby naší obce. A ty bohužel souvisí s vleklou krizí na radnici, která po odvolání starosty Vojtěcha Zelenky a jeho neúspěšném pokusu o znovuzvolení nedávno vyvrcholila rezignací čtyř radních.
PROČ k tomu došlo a jaký je názor jednoho ze zbývajících radních, který odmítl opustit bitevní pole, ve němž se hraje o čistotu mnohamilionových zakázek?
Náš spolupracovník Tomáš Mašinda se v závěru listu pozastavuje nad tím, PROČ se po demokratickém odvolání starosty obce nechopí vesla zvolení místostarostové a PROČ pro rozvoj obce, do jejíhož čela byli zvoleni, nechtějí pracovat. Přitom právě oni přispěli k rozpadu radniční koalice, i když se snaží hledat příčinu v radniční opozici, v působení „temných sil“, nebo dokonce v „podvratném vlivu“ našich občanských novin.
Situace dospěla tak daleko, že po zákazu používat radniční znak a ignorování našich žádostí o jejich vlastní příspěvek na naše stránky odmítají dávat koaliční radní našim spolupracovníkům pro náš list rozhovory. PROČ, když právě konfrontace názorů vede v demokratické společnosti k tolik žádoucímu konsenzu? PROČ bychom si ale kvůli pár lidem, kteří nechápou roli veřejného činitele, kazili léto? Zveme vás proto také na prohlídku do uhříněveského děkanství, a přejeme vám, abyste si krásné letní dny, tentokrát snad již bez roušek a respirátorů, příjemně užili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *