Středa, 29 května

Proč?

PROČ nová občanská tiskovina pro uhříněveský, pitkovický a hájecký rybníček? Má to zdánlivě jednoduchý, ale zásadní význam. K jejímu vydávání nás přiměly podněty a připomínky Vás spoluobčanů, že jste – a my se přidáváme – jsme – informování prostřednictví oficiálního radničního Uhříněveského zpravodaje zcela jednotvárně a tendenčně. Jakýkoli kritický hlas, nebo hlas opozice, je potlačen a není slyšet.

Radniční noviny zkrátka nikomu jinému než názoru samotných sedmi radních prostor nedávají. Je to trvalý zlozvyk mnohých podobných novin, naši ctění radní zjevně přehlédli, že jsme si jen před pár dny připomněli výročí 31 let svobody, názorové plura­lity a svobody slova.

Nahlédněme do obsahu tohoto čísla občanských novin: dozvěděli jste se například, kdo může za to, že školní jídelna byla rekonstruována pozdě? PROČ musely děti chodit na obědy do restaurací a domovů sociální péče, kde bylo největší riziko nákazy covidem? A PROČ už tady dávno není nejen nová škola, ale také nová školní jídelna? Kdo zastavil projekt ZŠ Romance?
Téměř dvacet let sloužil k plné spokojenosti občanů pejskařský Areál Rychety. A najednou se pan radní Pavel Kosař kasá úspěchem, že Areál Rychety bude majitelům, kteří do jeho rekultivace investovali desítky miliónů, násilně odebrán. Nepřijde místostarostovi amorální znovu vy vlastňovat a znárodňovat? PROČ?

Na tyto otázky a nejen na ně chceme odpovídat právě zde.
S cenzurováním odlišných názorů v našich obcích se ne­chceme smířit. Budou to noviny Vaše, budou je tvořit Vaše názory, doporučení a tipy. Proto OBČANSKÉ NOVINY.

Vaše redakce

3 Comments

 • Nařčení Městské části Praha 22

  V Uhřiněveských občanských novinách číslo1 jste psali: „Oceňujeme nové služby kardiologa, který bude ordinovat v ulici Ke Kříži! Bohužel radnice se asi nepostarala, aby pan doktor mohl využívat i služeb VZP“.
  Tímto žádám o oficiální veřejnou omluvu za nařčení Městké části.
  Pokud nevíte, jak funguje ve zdravotnictví smluvní vztah s pojišťovnami, tak se o tom veřejně nezmiňujte a neobviňujte někoho dalšího, kdo do toho nemá šanci zasahovat.
  Děkuji

  • obcanuhrin

   Vážený občane Uhříněvsi!

   Děkujeme za váš podnět, pro omluvu městské části Praha 22 ale není v případě kardiologa žádný důvod. Skutečnost, že se městská část panu kardiologovi MUDr. Levčíkovi snažila neúspěšně pomoci při vyjednávání s VZP přiznala sama místostarostka Prahy 22 paní Kateřina Erbsová v Uhříněveském zpravodaji číslo 9/20. Naše informace je tedy zcela pravdivá.

   Za redakci Uhříněveských občanských novin
   s přátelským pozdravem

   • Nařčení Městské části Praha 22

    Vážená fiktivní redakce,
    tím s Vámi nesouhlasím a Váš postoj a názor je chybný. To že panu doktorovi se nepodařilo na VZP získat smlouvu, a pokusil se požádat Městskou část o spolupráci a pomoc, je dobrá vůle a snaha vypomoci při vyjednávání s pojišťovnou naší Městské části. Ale Vaše publikace je ve znění, že za to Městská část může. To v žádném případě. Takže nadále žádám o veřejnou omluvu.

    Občan Uhříněves

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *