Středa, 29 května

Místo příbuzných ať přijde raději Romeo – balkonové trapnosti snad posledním zastupitelstvem skončily

Zářijové jednání Zastupitelstva MČ Praha 22 bylo opět časovým maratonem, o což se tradičně postarali odvolaný starosta a bývalí radní. A také jejich příbuzní na balkoně pro veřejnost. Dlužno dodat, že nový starosta Kaněra byl připomínkami dámy ze sálu a jednoho pána z balkonu při jednání poněkud zaskočen a nevyužil své právo padající urážky ukončit. Balkonovým řečníkem byl otec bývalého radního a současného zastupitele pana Lagnera. Škoda že nevyužívá hlavní smysl zastupitelské demokracie, kdy se může vypovídat svým zastupitelům, v tomto případě zřejmě svému synovi. Zastupitelé navíc také mohou radní úkolovat, což balkonový trubadúr nemůže. Bylo by to efektivní, jednání zastupitelstva by se nepletlo s pavlačí a nikdo by nepřipravil radní a občany o půl hodiny produktivní práce pro obec.

Už vůbec ale není jasné, proč se rozhodl na jednání zastupitelstva ventilovat svou nespokojenost s textem, který na téma obchvatu Prahy 22 publikoval v minulém čísle Uhříněveských občanských novin ministr dopravy Havlíček. A proč chce, aby nový starosta Kaněra žádal vicepremiéra vlády o omluvu za výrok, který se odehrál v dobách, kdy obec řídili úplně jiní lidé? Po vyčerpávající balkonové scéně hodné Romea a jeviště ve Veroně se pak řečník přemístil mezi jednající v sále. To také o něčem svědčí. Navazuje to na nedávné období, kdy veřejnost v sále městské části zastupovali především rodinní příslušníci radních, otcové a manželé.

Samozřejmě je správné, aby občané přicházeli s co nejvíce náměty a návrhy pro rozvoj naší obce. Ale proboha, využívejme k tomu volené zastupitele, proto je máme. Balkonové scény a Romea si nechme do divadla.

Kamil Nový

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *