Středa, 29 května

Proč?

PROČ už Uhříněveské občanské noviny nevycházejí každý měsíc? Ptají se nás na to naši čtenáři a my odpovídáme: Především proto, že i po třech letech stále jako soukromé noviny bojujeme s nedostatkem peněz a brát dotace nebo spoléhat na daně spoluobčanů se nám příčí. Uhříněveské občanské noviny proto vyjdou letos jen čtyřikrát, samozřejmě pokud se nestane něco mimořádného, co by vyžadovalo naši náhlou pozornost.
A to je i odpověď na otázku, PROČ vůbec vycházíme? Prostě proto, že i teď v období mezi jednotlivými volbami nijak neklesá náš význam hlídacího psa komunálních politiků. Média jsou v době mezi volbami nejvyšší nezávislou silou, která může něco napravit. Volby rozhodující o osudu politiků jsou daleko, v oficiálních městských zpravodajích se kritiky zastupitelů pohříchu nedočkáme, zbývají jen noviny, jako jsme my. Naším hlavním cílem je upozorňovat na nejrůznější komunální nekalosti a to se nám v uplynulých letech především díky tehdejšímu vedení obce bohužel celkem dařilo.
PROČ? Někdejší radnici Prahy 22 obsadilo v roce 2018 politické uskupení, které sice možná mělo některé dobré úmysly, ale jejich prosazování se stalo sérií katastrof a příkladů neschopnosti i  cinknutého jednání. A některé dokonce na hraně či možná za hranou trestné činnosti. Což je pro kritické noviny našeho typu jasná výzva.
PROČ představitelům tehdejší radnice nedáváme dostatečný prostor, aby se obhájili, ptáte se někteří? Prostě proto, že s námi opakovaně odmítají mluvit, svůj pohled na věc se bojí poskytnout. Také tentokrát jsme pro článek na straně 2 a 3 o problémech našich škol a školek požádali o komentář bývalého starostu Vojtěcha Zelenku. A co nám, a tedy i vám, našim čtenářům, odpověděl? Že pro nás žádný komentář nemá. Zřejmě mu stále ještě nedošlo, že když nafoukaně odmítal mluvit s občany prostřednictvím našich novin, mohlo to být jedním z důvodů jeho volebního výsledku, ke kterému se s odstupem času vracíme na stránkách 6 a 7 tohoto listu.
Vaše redakce