Neděle, 16 června

Proč?

Svět i naše země hledá cesty, jak se dostat z covidových, válečných a ekonomických šlamastyk. Dopadají na nás důsledky obou aktuálních válek, rostoucí ceny všeho, snaha ozdravit vládní finance… Proti tomu se nám zdají naše domácí politické rozbroje a půtky v Praze 22 skoro nedůležité. PROČ? Hůř nebo těžko nám bude zřejmě všem, bez ohledu na politické preference. O to víc je ale třeba napnout síly a myslet hlavně na to, jak se i na úrovni městské části připravit na horší časy.

Naštěstí jsou stále k dispozici dozvuky tučnějších let. Dojíždějí nebo dosud jsou k dispozici dotační programy, na které za pár let naše země nejspíš nebude mít peníze. Teď je ale má a máme jednu z posledních šancí je využít. Přijatelnou budoucnost nám všem přitom může zajistit nastupující generace, musí být ale vzdělaná a připravená ony těžší časy zvládnout.

Právě proto je tak důležité investovat do školství a právě proto se naše Uhříněveské občanské noviny věnují v tomto čísle mimořádně rozsáhle novým školním projektům. Je jich až neuvěřitelných sedm.

Neméně důležité je využít naspořené městské peníze do dopravní infrastruktury Prahy 22, do digitalizace a dalších projektů, na které možná už záhy nebude v obecních kasách dostatek prostředků. Tím se zabýváme společně s radním pro dopravu a informační technologie Ing. Janem Konopáskem. A věnujeme se také obchvatu Pitkovic, jehož cílem je zklidnit 800 let starou část naší městské části. Podobné projekty je třeba prosadit a uskutečnit, dokud to jde.

PROČ se i nadále zabýváme drobnými komunálními problémy, jako například dopravními a parkovacími potížemi ulice V Bytovkách? Protože právě tato témata jsou kořením každých lokálních novin. A navíc jsme přesvědčení, že jakmile to zákon umožní, mohla by se z nekázně řidičů plnit tenčící se obecní kasa.