Neděle, 21 dubna

Proč?

PROČ jsme tak často nespokojeni s tím, co nás obklopuje a co máme? Zřejmě proto, že nemáme s čím porovnávat. Teď, v krušných dobách nečekané brutální války jen několik set kilometrů od našich hranic, to porovnání máme. A je nám náhle jasné, že si u nás ve středních Čechách vlastně žijeme velmi dobře.

Což neznamená, že máme být se vším spokojeni. Například s tím, že nedotažené a zpackané školní projekty Prahy 22 budeme muset zaplatit, aniž bychom z toho reálně něco měli. Bohužel to je daň za to, když jsme uvěřili, že změny mohou být jen k lepšímu. Místo slibované prosperující obce s krásnými architektonickými projekty nakonec zbyly jen zbůhdarma vynaložené peníze, několik trestních oznámení na podivná výběrová řízení a hezky nakreslené obrázky nikdy nerealizovatelných projektů. Čtěte uprostřed tohoto čísla.

Naštěstí se ale ukazuje, že tu a tam jsou zastupitelé naší městské části schopni vzdát se hlubokých vzájemných rozporů a táhnout za jeden provaz. Minulé zastupitelstvo tak naprosto hladce schválilo na návrh zastupitelů ODS snížení městských daní, které poněkud nesmyslně před časem část jiných zastupitelů naopak zvedla.

No dobrá, někdy se dají věci napravit. PROČ? Zřejmě proto, že se pomalu blíží volby a nechat před nimi vysoké daně nepřijde rozumné ani těm lidem, kteří vůbec nejsou zvyklí šetřit veřejné peníze. Zaplať pánbůh za to!

Ušetřené peníze se určitě budou hodit zejména v těchto dobách raketové inflace, rostoucích cen potravin a energií. Přesto ale stojí za to si připomenout, že naštěstí můžeme žít bez obav o střechy nad hlavou, anebo dokonce o holé životy. Je dobré na to občas pomyslet.

Vaše redakce