Neděle, 16 června

PTÁME SE STAROSTY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 22 TOMÁŠE KANĚRY:

Ve funkci starosty jste od loňských voleb více než rok, zkusme se před Vánoci ohlédnout. Co se vám v minulém roce nejvíce povedlo a co naopak považujete za největší prohru?

Zřejmě největší radost mám ze sportovních investic Prahy 22 pro naše děti a mládež. Podařilo se nám znovu otevřít vyhořelý skatepark v Podleské. V prostoru za Billou vzniklo nové hřiště a další hřiště, školní, jsme otevřeli veřejnosti vedle ZŠ U Obory. Všichni vědí, že jsem aktivní sportovec a trenér mládeže, takže sportovní aktivity dětí považuji za jednu z priorit mého působení na radnici. A jsem moc rád, že je to vidět.
Další dobrou zprávou je položení základního kamene mateřské školy Nad Volyňkou. Podařilo se nám za jediný rok vyřešit majetkoprávní problémy s pozemkem, zajistit dokumentaci, financování a teď začínáme stavět.
A do třetice považuji za výbornou zprávu, že na radnici Prahy 22 klape všechno na výbornou. Daří se nám dobře kooperovat v Radě MČ a musím tady pochválit také naše zaměstnance, jsou vážně skvělí a mají velkou zásluhu na rozhýbání řady projektů, včetně záchrany rybníku Nadýmač.
Co se nepodařilo? Bohužel se nepodařilo zachránit rozestavěný Polyfunkční dům v Pitkovicích, sešla se tam taková série vleklých problémů z minulosti, že jsme – i když neradi – museli nedokončenou zrezlou stavbu odstranit.
Doufám, že v příštím roce budou dobré zprávy z městské části i nadále převažovat a přeji vašim čtenářům krásné Vánoce a skvělý nový rok!