Středa, 24 července

Odhalení ze severních Čech:

Bývalý místostarosta Prahy 22 Pavel Kosař kšeftuje s byty v sociálně vyloučené romské lokalitě.

Těsně před uzávěrkou našeho listu vyšlo v několika severočeských médiích závažné odhalení. Bývalý místostarosta Prahy 22 pro investice a infrastrukturu, předseda bytové komise naší městské části a zastupitel Mgr. Pavel Kosař (STAN) se podílí na kšeftu s bydlením v sociálně vyloučené romské lokalitě v severočeském Chomutově.

Podle veřejného katastru nemovitostí vlastní Pavel Kosař v Chomutově skoro 20 nemovitostí. Většina z toho jsou byty v sociálně vyloučené lokalitě Dřínovská, která patří mezi 63 vyloučených lokalit v kraji. Tato lokalita je panelové sídliště přímo v centru Chomutova a převažuje zde romské obyvatelstvo. Domy jsou za státní dotace opraveny, byty patří soukromým osobám.

Podle zveřejněných článků jsou na některé z těchto bytů ve vlastnictví zastupitele Kosaře vypláceny sociální dávky pomoci v hmotné nouzi. To je typický způsob obchodu s lidskou bídou, kdy podpora v podobě doplatku na nájemní bydlení pro sociálně slabé končí v kapsách skutečných majitelů bytů.

V minulosti byl takto přistižen poslanec za SPD a nyní lídr Volného bloku Lubomír Volný, který vlastní v Ostravě-Přívoze dva domy a nájem vybírá od romských rodin žijících ze sociálních dávek.

Bývalý místostarosta Pavel Kosař rezignoval na svou funkci v Praze 22 letos v červenci. Nyní figuruje na pražské kandidátce Pirátů a Starostů pro podzimní volby do parlamentu. Tématu se budeme dále věnovat.

Pavel Janů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *